Fazıl Say’dan Mezopotamya’ya yolculuk

Klasik müziğin dünyaca ünlü ismi Fazıl Say bu defa, Zorlu sahnesinde izleyicileri Mezopotamya’ya doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Fazıl Say, 20 Aralık’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki Filarmonia Istanbul Orkestrası ile “Mezopotamya Senfonisi” projesinde bir araya gelecek.

%28c%29MarcoBorggreve

İlk eserini on dört yaşında yazan, klasik müziğin “dahi” ismi Fazıl Say, profesyonel müzik hayatına 1995 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde korepetitör ve konuk şef olarak başlayan ve kariyeri boyunca dünyanın en prestijli salonlarında çok önemli topluluklarla konserler veren şef İbrahim Yazıcı ve Filarmonia Istanbul Orkestrası ile “Mezopotamya Senfonisi”projesinde bir araya geliyor.

Yaptığı eserlerde doğu ve batıdan farklı enstrümanları bir araya getiren sanatçıya sahnede aynı zamanda, tereminde Caroline Eyck, bas flütte Bülent Evcil, bas blokflütte Çağatay Akyol ve vurmalı çalgılarda Aykut Köserlerli eşlik edecek.

Teremin: Bu müzik aletini dinleyince çok şaşıracaksınız…

20 Aralık akşamı saat 20:30’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi sahnesinde gerçekleşecek konser sonrası özel bir de buluşma yapılacak. Mezopotamya Senfonisi sırasında çalınacak müzik aletlerinden biri olan “Theremin”, Alman müzisyen Carolina Eyck tarafından konser sonrası, meraklılarına tanıtılacak. İsmini, mucidi olan Rus Profesör Leon Theremin’den alan bu ilginç müzik aleti ile ilgili izleyicilerden gelecek sorular da Carolina Eyck tarafından yanıtlanacak. Carolina Eyck’in, bu ilginç müzik aletini tanıttığı video aşağıda…

Tarih: 20 Aralık 2014 Cumartesi

Saat: 20:30

Mekan: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ana Tiyatro

Bilet Fiyatları: 69 TL, 100 TL, 168 TL, 220 TL, 275 TL

Bilet satış noktaları: Zorlu Performans Sanatları Merkezi Gişeleri ve www.zorlucenterpsm.com

Etkinlik Tarihleri: http://www.zorlucenterpsm.com/tr/etkinlik-takvimi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s