Avrupa’nın en büyük ikinci kahve festivali olmayı başaran “1. İstanbul Coffee Festival”

FestivalinArdindan_IstanbulCoffeeFestival_+%283%29İlk kahve festivali böyle geçti

Gördüğü olağanüstü ilgiyle dört günde Avrupa’nın en büyük ikinci kahve festivali olmayı başaran “1. İstanbul Coffee Festival”i yaklaşık 15 bin kişi ziyaret etti.

FestivalinArdindan_IstanbulCoffeeFestival_+%284%29

FestivalinArdindan_IstanbulCoffeeFestival_+%287%29DSM Group tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve Paşabahçe’nin katkılarıyla hayata geçen İstanbul Coffee Festival gördüğü beklenenin üstünde ilgiyle herkesi şaşırttı. Bir kahve sever olarak ilgi beni çok şaşırtmadı ülkemizde alkol fiyatlarının artışı ile birlikte kahve kültürümüz de artmaya başladı. Birer bira içelimin yerini birer kahve aldı. Kahve, artık hem bir kültür simgesi haline geldi hemde cebimiz de paranın. Artık alkol ile sınamıyoruz birbirimizi sadece filtre kahve mi içcecek yoksa Guatemala Antiqua dan haberi var mı bunların hepsi hem kültür seviyeni hem de paranızın yeterliliğinin belirtisi. E haliyle de akımın yarattığı dalga Festivalin 4 günün de 14.270 kişi ziyaret edilişi ile ortada .Galata Rum Okulu’nda düzenlenen, kapısında uzun kuyruklar oluşan, yoğunluk nedeniyle bilet satışlarının durdurulduğu festival; 3. dalga kahve kültürünü öğrenmek, yaşamak, deneyimlemek isteyen herkesin buluşma noktası oldu. Festivalde; tonlarca kahve, su, süt tüketilirken çuvallarla kahve çekirdeği öğütüldü. Kahvenin en özel eşlikçisi çikolata başta olmak üzere 4 gün boyunca kilolarla yiyecek tüketildi.

Önümüzdeki yıl ekim ayında daha büyük bir mekanda, daha fazla katılımcı firma ve ziyaretçiyle festivalin ikincisini gerçekleştirmeyi hedefleyen DSM Group Başkanı- Festival Direktörü Alper Sesli, festivalin ardından; “Uzun süredir İstanbul’un ismi ile anılacak bir kahve festivali hayalimiz vardı. Bu yıl beklenenin üzerinde bir ilgiyle ilkini hayata geçirdik. Tüm İstanbullu kahveseverlere bir kez daha teşekkür ederiz. 2015 yılındaki festival için şimdiden çalışmaya başladık. Önümüzdeki yıl festivali uluslararasına açıyoruz. Güney Amerika’dan Orta Asya’ya oradan Ortadoğu’ya ve Avrupa’ya kadar birçok ülkeden gelen yetkililer ve davetlilerden katılım talebi var. Ayrıca bu topraklarda ve kültürümüzde olan “kahvenin 40 yıl hatırı var” mottosu ile artık İSTANBUL ile bütünleşecek olan nitelikli kahvenin görkemli dönüşüne de hep birlikte tanıklık ediyoruz.” dedi.

Alper Sesli konuyla ilgili olarak ayrıca; “2015 İstanbul Coffee Festival’de ise Avrupa, Ortadoğu ve Asya’nın en büyük FestivalinArdindan_IstanbulCoffeeFestival_+%285%29kahve festivali olmayı hedefliyoruz. Bu yıl katılımcı rakamları ile Avrupa’nın en büyük 2. festivali konumuna geldik.” dedi ve Festivale gösterilen yoğun ilginin önümüzdeki yıl da artacağından yola çıkarak organizasyona sosyal sorumluluk projelerinin de ekleneceğini belirtti.

Alper Sesli; “Yaşamımızın her diliminde yer alan bu özel içecek ile başlayan görkemli yolculuğumuz 2015 yılında gerçekleştireceğimiz ikinci festivalde de tüm kahveseverleri gerçek bir festival atmosferinde buluşturuyor olacak. Müzik, sanat, resim, sinema ve kahvenin harika yol arkadaşları olan çikolata, lokum ve özel lezzetlerin ise bu yolculuğumuzda hep yeri olacak.”diyerek sözlerini tamamladı.

İkinci festivalin daha görkemli geçeceği ortada, sosyalleşmek için ve kahve içmek için gerçekten güzel bir ortam.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s