Toygun Uğur Tosunoğlu, bu isim yakında size çok tanıdık gelecek!

Toygun Uğur Tosunoğlu

Toygun Uğur Tosunoğlu,  görsel sanatlarla ilgilenen ve hala sinema, belgesel, çeşitli yapımlarla iç içe olan bir isim fakat arturyan’da olmasının nedeni bu değil… Toygun Uğur Tosunoğlu müzikle büyüyen, okul ve iş yaşamı boyunca müzikle bağını hiç koparmayan biri. Müzikle ilişkisinin dinleyiciyle  tanışması Ceykıp grubu ile başlıyor. Bu grupta gitar çalan Toygun, sonraları gruptan ayrılarak arkadaşları ile birlikte Kampala Band ‘i kuruyorlar, burada ise müzik hayatına bass gitar ile  ağırlık vermeye başlıyor ve konserler, festivaller gibi etkinliklerle adını duyurmaya devam ediyor.

Şimdi ise Toygun’nun sesini de duymaya başlıyoruz. Üniversite’de hocası olan Burak Kum ile ilişkisini müzik hayatına da taşıyan Toygun, şuan için amatör bir ruhla yürüttükleri müzik çalışmalarını yakın zamanda profesyonelliğe taşıyacaklarının sinyallerini yaptıkları çalışmalardan anlıyoruz. Burak Kum’un harika söz yazarlığı ve beste yeteneğinin ete, kemiğe bürünmesine olanak sağlayıp, şarkılarının melodik yapısını oluşturarak da harika bir ikili oluşturdukları ortaya çıkan parçalardan anlaşılıyor.

Gelişim ve ilerleme süreçlerini yakından takip ettiğim bu iki isimin sanat için var olduklarını hazırlamış oldukları albüm ile bir kez daha görmüş oldum. Toygun’un yapmış olduğu harika coverlar ile bir çok şarkıyı sevmeyi başarmış biri olarak devam eden bu çalışmalarını canı gönülden destekliyorum. Yakın arkadaşımın sesini sadece toplandığımız zamanlar da dinliyor olmam bana hep “hayır bu sesi herkes duymalı dinlemeli” hissi yaratırdı. Tam da bu yüzden çok mutluyum Canım hocam Burak Kum’un sözlerini canım arkadaşım Toygun’un sesinden her zaman dinleme şansını verdikleri için.

Yakın zamanda Toygun ile gerçekleştireceğim röportaj da kendisi ve müziği ile ilgili ayrıntılı bilgileri, konser tarihleri hakkında bilgilendiriyor olacağım. 😉

Her ikisini de bu yolculuk da başarılar ve siz okuyucularıma da keyifli dinlemeler diliyorum.

Tüm şarkıları için;

Facebook sayfası;

https://www.facebook.com/pages/Toygun-U%C4%9Fur-Tosuno%C4%9Flu-Official/1535077816773623?fref=ts

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s